Vernix
Treatment Intensywny Zabieg Regenerujący

Intensywny zabieg regenerujący, zainspirowany właściwościami ochronnej warstwy naskórka, którą ma każdy noworodek tuż po urodzeniu, wykorzystujący oryginalny skład mazi płodowej. Rewitalizuje i działa naprawczo. Odbudowuje ochronny film hydrolipidowy, przywracając odpowiedni poziom lipidów i nawilżenia.

Składniki aktywne

Wyciąg z kabaczka
Koi pieczenie spowodowane podrażnieniami oraz napięciem. Pomaga ograniczać reakcje skórne.
Kompleks kwasów omega-3 i omega-6 (NKT)
Przywraca równowagę funkcjom skóry przez ustalenie równowagi Niezbędnych Kwasów Tłuszczowych. Podstawowe składniki błony komórkowej oraz wewnątrzkomórkowe spoiwo naskórka, NKT sprzyjają lepszemu wchłanianiu aktywnych składników.

Kwas hialuronowy
Naturalny składnik skóry, pomaga zapobiegać wysuszeniu naskórka dzięki swoim silnym właściwościom zatrzymywania płynów w komórkach.

Proteiny jedwabiu
Chronią i wygładzają skórę. Pomagają zapobiegać parowaniu wody.

Oligopeptydy komórkowe
Organiczne oligopeptydy komórkowe cenione w kosmetyce ze względu na ich właściwości regenerujące, odżywcze i nawilżające. Pomagają także w odnowie komórkowej i odbudowie naskórka.

Lecytyna sojowa
Naturalny fosfolipid, który tworzy warstwę ochronną na powierzchni skóry i pomaga zachować optymalny poziom jej nawilżenia poprzez zmniejszenie transepidermalnej utraty wody.Ten aktywny składnik pozwala na naprawę i odbudowę błon komórkowych naskórka.

Kompleks ceramidów oraz kwasów omega-3 i omega-6
Podobne do ceramidów, otrzymane z nasion malin, bogate w omega-3 i omega-6. Dzięki swojej strukturze biomimetycznej (podobnej do cementu komórkowego), ukierunkowują NNKT w naskórku i optymalizują ich właściwości biologiczne. Olej z nasion malin to połączenie kwasu linolowego 60% oraz alfa-linolowego 30%. Kwas linolowy ma właściwości łagodzące. Kwas alfa-linolowy ma specyficzne działanie na ograniczenie uwalniania neuromediatorów i w ten sposób minimalizuje uczucie pieczenia, co jest wskazane zwłaszcza w przypadku pielęgnacji skóry wrażliwej i zestresowanej. Ten kompleks ceramidów podtrzymuje barierę naskórkową. Stymuluje naturalną syntezę ceramidów (główny składnik cementu międzykomórkowego), dzięki czemu optymalizuje nawilżenie skóry.

Olej z trukwy
Trukwa (Luffa Cylindrica) należy do rodziny dyniowatych. Olej jest pozyskiwany z nasion przez ich tłoczenie na zimno. Charakterstyka oleju: 72% krótkołańcuchowe nienasycone kwasy tłuszczowe, z czego 62% to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (60% kwas linolowy i 2% kwas gammalinolowy).
Zawartość kwasów tłuszczowych jest bardzo zbliżona do tej w warstwie rogowej naskórka. Olej z trukwy przywraca odpowiedni poziom lipidów skórze oraz pomaga odbudować barierę ochronną skóry.

Oligopeptydy komórkowe
Organiczne oligopeptydy komórkowe cenione w kosmetyce ze wzgledu na ich właściwości regenerujące, odżywcze i nawilżające. Pomagają także w odnowie komórkowej i odbudowie naskórka.

Kompleks ceramidowy
Koncentrat bogaty w ceramidy, cholesterol, wolne kwasy tłuszczowe i fitosfingozynę. Jest podobny do lipidów warstwy rogowej naskórka. Zwiększa biodostępności i transfer lipidów w skórze. Ceramidy pomagają przywrócić barierę ochronna skóry oraz poprawiają nawilżenie i ochronę skóry dojrzałej, suchej lub wrażliwej.

Kompleks ceramidowy
Koncentrat bogaty w ceramidy, cholesterol, wolne kwasy tłuszczowe i fitosfingozynę. Jest podobny do lipidów warstwy rogowej naskórka. Zwiększa biodostępności i transfer lipidów w skórze. Ceramidy pomagają przywrócić barierę ochronna skóry oraz poprawiają nawilżenie i ochronę skóry dojrzałej, suchej lub wrażliwej.

Skwalan pochodzenia roślinnego
Otrzymywany z oliwy z oliwek. Klarowny, ciekły olej ma silne powinowactwo do skóry. Skwalan jest jednym z głównych składników sebum i filmu hydrolipidowego. Skwalan zapobiega odwodnieniu, przywraca jędrność i elastyczność skóry oraz ogranicza przeznaskórkową utratę wody.

Lanolina
Lanolina, olej z wełny, jest mieszaniną kwasów tłuszczowych, steroli i cholesteroli bardzo zbliżonych do tych występujących w naskórku. Lanolina uzupełnia lipidy w naskórku, a więc w sposób naturalny wzmacnia funkcje ochronne skóry. To składnik czynny, który zwiększa elastyczność i nawilżenie skóry. Ma ona także właściwości antybakteryjne.

Wyciąg z nasion chleba świętojańskiego
Bogaty w czyste oligogalaktomanny. Przywraca homeostazę w naturalnym systemie regeneracji starzejących się tkanek. Stymuluje syntezę czynników wzrostu zaangażowanych w system naprawczy skóry oraz aktywuje syntezę charakterystycznego markera miofibroblastów, czym przywraca migracyjny potencjał komórek, pozwalając na zastępowanie uszkodzonych komórek naskórka i skóry właściwej nowymi. Wzmacnia zdolności naprawcze skóry. Rekomendowany w zabiegach regenerujących.

Wyciąg z drożdży
Drożdże składają się z soli mineralnych, węglowodanów, lipidów, witamin (bogate w witaminy B). Duża zawartość witaminy B daje drożdżom właściwości: równoważące skórę, wspomagające gojenie niektórych chorób skóry (trądzik, łojotok). Drożdże mają również działanie antybakteryjne i regenerujące. Ujędrniają i wygładzają skórę. Aktywny składnik, który stosuje się w zabiegach dla skór łojotokowych, trądzikowych, ale także dojrzałych.

Antyoksydacyjny tripeptyd
Syntetyczny peptyd spełniający podwójną rolę: chroni i naprawia uszkodzone DNA. Poprzez zahamowanie powstawania białek karbonylowych, działa jako fotoprotektor dla keratynocytów i fibroblastów. Chroni DNA komórek przed promieniowaniem UV oraz poprawia zdolność systemu naprawczego. Ten antyoksydacyjny tripeptyd zapewnia kompletną ochronę, aby zminimalizować efekty zewnętrznego i wewnętrznego starzenia.

Antyoksydanty anti-ROS i anti-RNS
Cząstka, która odgrywa podwójną rolę antyrodnikową: przeciwdziała wolnym rodnikom tlenowym oraz azotowym.

Kompleks Roślinny Biologique Recherche
Synergia różnych roślin daje liczne funkcje (pobudzającą, nawilżającą, ochronną, chroniącą przed wolnymi rodnikami).
Naturalne Aminokwasy (wydzielone z protein mlekowych)
Wzbogacają naturalny czynnik nawilżający skóry. Łatwo przyswajalne, przyczyniają się do zachowania równowagi kwasowej skóry i zwiększają jej ochronę przed zewnętrzny czynnikami.

Działanie

  • Przyspiesza odnowę komórkową i regenerację.
  • Stymuluje zdolności naprawcze zniszczonej skóry.
  • Przywraca optymalny poziom nawilżenia skóry i zapobiega jej ponownemu odwodnieniu.
  • Redukuje zmarszczki spowodowane odwodnieniem oraz widocznie wygładza skórę.