PIGM
Treatment Zabieg na przebarwienia

Zabieg rozjaśniający, który wykorzystuje połączenie wysoko stężonych składników aktywnych, działających na 4 poziomach melanogenezy. Widocznie redukuje zmiany pigmentacyjne oraz zapobiega powstawaniu nowych. Natychmiast ujednolica koloryt. Nie powoduje intensywnego złuszczania, nie wyłączając z codziennej z aktywności.

Składniki aktywne

Wyciągi z kiełków rzeżuchy i czystej genisteiny
Regulują tworzenie melaniny, redukują przebarwienia, zapobiegają fotostarzeniu skóry, ujednolicają koloryt.

Wyciąg ze śliwki
Rozjaśnia, nawilża, zapobiega utracie wody.

Peptyd biomimetyczny
Rozjaśnia, hamuje proces melanogenezy, wyrównuje koloryt.

Wyciąg z gałęzatki
Rozjaśnia, redukuje rozmiar przebarwień.

AHA
Alfa-hydroksykwasy to składniki naturalnie występujące w ludzkim ciele i w niektórych owocach: winogrona (kwas winowy), jabłka (kwas jabłkowy), cytryny i pomarańcze (kwas cytrynowy) etc. Często są zgrupowane pod wspólną nazwą „kwasy owocowe”. Stosowane w produktach kosmetycznych poprawiają nawilżenie skóry, stymulują jej regenerację oraz pomagają w zwalczaniu problemów tłustej skóry i jej starzenia. Wszystkie kwasy owocowe mają właściwości nawilżające lub złuszczające.

Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy jest składnikiem nawilżającym naturalnie występującym w skórze. Ma galaretowatą konsystencję i dostarcza składników odżywczych komórkom. Z wiekiem jego ilość w skórze zmniejsza się. Jest to spowodowane obecnością w organizmie wolnych rodników, które uwalniane są poprzez np. ekspozycję słoneczną i zanieczyszczenia. Kwas hialuronowy wykazuje duże powinowactwo do wody, może jej zaabsorbować ponad 1000 razy więcej niż sam waży. Użyty w produktach kosmetycznych tworzy na skórze elastyczny film, który pozwala na wymianę skórną. Pomaga warstwie rogowej zgromadzić tak dużo wody jak to tylko możliwe.

NMF
Powstaje podczas procesu rogowacenia skóry, wydzielania sebum przez gruczoły łojowe oraz w trakcie pocenia się. Jego zdolność do wiązania i zatrzymywania wody w rogowej warstwie naskórka pozwala zapewnić jej odpowiednie nawilżenie, a tym samym nadać zdrowy i świeży wygląd. Gdy jest go za mało, skóra staje się szorstka, wiotczeje i dużo szybciej tworzą się na niej zmarszczki.

Olej Sacha Inchi
Roślina uprawiana w Peru w strefie Amozonki na wysokości od 200 do 1500m.n.p.m. Olej otrzymywany jest z ziaren metodą pierwszego tłoczenia na zimno bez użycia żadnych środków chemicznych. Jest to olej roślinny z najwyższą zawartością niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Bogaty w witaminę E (tokoferol), pozostawia skórę gładką i nietłustą. Odbudowuje i chroni poprzez zmniejszenie odwodnienia, przywracając ochronny płaszcz hydrolipidowy. Często stosowany w przypadku wrażliwej, odwodnionej i suchej skóry.

Olej z nasion bawełny
Jeden z kilku olei roślinnych odpowiednich dla suchej skóry, o delikatnej i jedwabistej konsystencji. Ma łagodzące i rewitalizujące właściwości oraz sprawia, że skóra staje się bardziej miękka i elastyczna. Bogaty w kwas linolowy, który wspomaga odnowę skóry.

Mika
Po aplikacji na skórę daje delikatny połysk zbliżony do naturalnego połysku zdrowej skóry, który pozwala na subtelne ożywienie twarzy oraz na optycznie wygładzenie niedoskonałości.

Wyciąg z henny
Oczyszcza skórę i pomaga jej odzyskać naturalny blask . Właściwości ściągające, przeciwzapalne, lecznicze i zmiękczające

Działanie

Optymalizuje naturalny proces złuszczania naskórka.
Stymuluje regenerację komórkową naskórka
Poprawia jakość naskórka i dlatego pomaga zapobiegać starzeniu skóry.
Oczyszcza skórę.
Ujednolica i rozjaśnia koloryt skóry
Zmniejsza nierównomierną pigmentację.
Napina i modeluje owal twarzy.
Wygładza drobne niedoskonałości skórne.