P50 Corps
Gommage Peeling Ciała na Bazie Kwasów

P50 Corps Gommage to połączenie podwójnej eksfoliacji: mechanicznej i biologicznej, zawartej w jednym produkcie, który w ciągu zaledwie jednej godziny daje efekt nowej skóry.

Składniki aktywne

Wyciąg z mimozy
Posiada silne właściwości antyoksydacyjne, wydajne zwalcza wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Odpowiednio nawilża i efektywnie wzmacniania ścianki naczyń włosowatych skóry. Dzięki wysokiemu stężeniu polifenoli mimoza świetnie sprawdza się w pielęgnacji cery wrażliwej.

Olej arganowy
Bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (80%), głównie omega-6 i omega-9. Zawiera dużą dawkę witaminy E, w postaci kompleksu tokoferoli. Wykazuje intensywne właściwości antyoksydacyjne, wynikające z wysokiej zawartości witaminy E oraz dodatkowo związków fenolowych w tym kwasu ferulowego i karotenoidów. Działa przeciwzapalnie i łagodząco. Za sprawą antyoksydantów, olej chroni strukturę skóry przed czynnikami zewnętrznymi.

Glukonolakton
Substancja wykazuje silne właściwości nawilżające, potrafi wiązać wodę z powietrza i zatrzymywać wilgoć w naskórku. Jest pochodną związków naturalnie występujących w skórze – glikozaminoglikanów, które odpowiadają za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry.

Kwas hialuronowy
Hialuronian sodu jest polisacharydem należącym do grupy glikozaminoglikanów (GAG). Razem z kolagenem, elastyną i proteoglikanami tworzy substancję skóry właściwej. Skóra reguluje wiele funkcji, włączając w to gospodarkę wodną. Kwas hialuronowy pełni ważną rolę w tym fenomenie, ponieważ posiada wyjątkową zdolność do zatrzymywania wody. Działa jak „molekularna gąbka”, absorbując powyżej 1000 razy więcej wody niż sam waży. Zachowuje swoje właściwości nawilżające nawet w suchym środowisku. W rzeczywistości problem z naprawdę higroskopijnymi molekułami, takimi jak np. glicerol jest taki, że absorbują one wodę, skąd tylko mogą, między innymi z warstwy rogowej, jeśli tylko brakuje jej w powietrzu i w takim przypadku mamy odwrotny efekt – odwodnienie . Kiedy jednal aplikujemy na powierzchnię skóry kwas hialuronowy, tworzy on elastyczny film, który umożliwia wymianę skórną i pozwala utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia warstwy rogowej bez względu na wilgotność powietrza.

Kwas jabłkowy
Przywraca skórze blask i wyraźnie ją wygładza. Redukuje drobne zmarszczki i przebarwienia na twarzy.

Olej z nasion bawełny
Jeden z kilku olei roślinnych odpowiednich dla suchej skóry, o delikatnej i jedwabistej konsystencji. Ma łagodzące i rewitalizujące właściwości oraz sprawia, że skóra staje się bardziej miękka i elastyczna. Bogaty w kwas linolowy, który wspomaga odnowę skóry.

Działanie

opis