Dermo-RL
Treatment Zabieg Relipidujący

Zabieg odżywczy, który łączy działanie bioaktywnego młodziwa oraz relipidujących fitosteroli. Przywraca prawidłowy poziom tłuszczów w skórze, widocznie poprawia jej elastyczność, eliminuje uczucie szorstkości oraz nieprzyjemnego ściągnięcia. Hamuje, a nawet odwraca procesy starzenia skóry, sprawiając, że odzyskuje ona młody i promienny wygląd.

Składniki aktywne

Masło z czarnej porzeczki
Jest w 100/% naturalnym źródłem kwasów tłuszczowych i kwasów omega-3 i omega-6. Polecane zwłaszcza w przypadku skóry suchej, zniszczonej, z oznakami starzenia. Składnik, który z łatwością jest przyswajany przez naskórek i pomaga przywrócić odpowiedni poziom skórnych lipidów.

Olej z pestek winogron
Zawiera składniki uzupełniające lipidy, z dużą ilością NNKT, kwasów Omega 3, 6 oraz 9. Bogaty w kwas linolowy, który regeneruje błony komórkowe, poprawia strukturę tkanek i chroni skórę. Ma właściwości antyoksydacyjne przez co przeciwdziała oznakom starzenia. Jako źródło witaminy E ma właściwości zmiękczające skórę, a obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych daje uczucie ukojenia.

Kompleks kwasów omega-3 i omega-6
Bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które są bardzo podobne do tych występujących w skórze. Jednak nasze organizmy nie potrafią ich same syntetyzować. Ma silne właściwości nawilżające, wzmacnia błony komórkowe i poprawia barierę ochronną skóry.

Wyciąg z kosaćca bródkowego (irysa)
Działa przeciwzapalnie, łagodząco, przywraca prawidłowy poziom nawilżenia.

Kwas hialuronowy
Hialuronian sodu jest polisacharydem z grupy glikozaminoglikanów (GAG). Razem z kolagenem, elastyną oraz proteoglikanami tworzy tkankę łączną. Z fizjologicznego punktu widzenia, skóra właściwa reguluje rożne funkcje skóry (naskórek, skóra właściwa, tkanka podskórna), włączając w to poziom nawilżenia. Kwas hialuronowy jest związany z tym procesem, ponieważ ma wyjątkowa zdolność do zatrzymywania wody. Pracując jak prawdziwa ‘molekularna gąbka” pochlania nawet do 1000 razy więcej wody niż wynosi jego masa. Kwas hialuronowy spowalnia procesy starzenia ponieważ pokrywając włókna kolagenowe zmienia kolagen rozpuszczalnego w nierozpuszczalny. Miejscowo aplikowany tworzy elastyczny film na skórze, gromadzi wodę i w ten sposób pozwala utrzymać odpowiednie nawilżenie warstwy rogowej bez względu na wilgotność powietrza

Pochodne cukru
Połączenie trzech nawilżających cukrów, które pomagają nasycić warstwę rogową wodą poprzez wiązanie jej z keratyną. Optymalizują rezerwy wody poprzez zwiększenie przewodności elektrycznej oraz zawartości glikozaminoglikanów. Pomagają zmniejszyć transepidermalną utratę wody zwiększając syntezę lipidów Złuszczanie skóry jest znormalizowane przez co skóra jest gładsza. Nawilżona skóra jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Wyciąg z orzecha włoskiego
Zapewnia ochronę przed upływającym czasem oraz przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi odpowiedzialnymi za starzenie skory. Jest to składnik, który wzmacnia naturalny, komórkowy system ochrony skóry przed wolnymi rodnikami, stymuluje namnażanie keratynocytów i powstrzymuje działanie elastazy. Co więcej, orzech ma właściwości poprawiające koloryt skóry.

Olej żurawinowy
Żurawina zawiera wiele drobnych nasion, z których pozyskiwany jest olej. Bogaty w witaminy C, E oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, odbudowuje barierę naskórkowa i wzbogaca NMF poprzez gromadzenie wody w skórze. Nie jest tłusty i pozostawia skórę matowa i miękką.

Glikoproteiny pochodzące z mikroorganizmów z Antarktydy
Glikoproteiny wytwarzane przez mikroorganizmy, które są wstanie przetrwać w ekstremalnych warunkach zimna i ciemności antarktycznych lodowców, są produkowane podczas ich wzrostu. Chronią przed wysuszeniem i zimnem. Zachowują integralność skóry w ekstremalnych warunkach.

Opuncja figowa i olej jojoba
Opuncja figowa (roślina przystosowana do życia w warunkach pustynnych) i olej jojoba (roślina przystosowana do życia w bardzo silnym słońcu). Mają silne właściwości regenerujące i odbudowujące.

Działanie

  • Przywraca optymalny poziom nawilżenia.
  • Przywraca uczucie komfortu zaraz po aplikacji, które trwa cały dzień.
  • Odbudowuje wewnątrz naskórkowe lipidy i wzmacnia barierę hydrolipidową.