Biosensible
Treatment Zabieg zmniejszający wrażliwość skóry

Zabieg radykalnie zmniejszający wrażliwość skóry, oparty o składniki aktywne stosowane w dermatologii. Koi podrażnienia i zaczerwienienie skóry, łagodzi reakcje alergiczne oraz rumień. Polecany również po zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Składniki aktywne

Wyciąg wodny z kiwi
Ekstrakt ten zawiera pierwiastki śladowe, sole mineralne i niektóre rozproszone w wodzie olejki eteryczne. Wyciąg wodny z kiwi ma podobną równowagę bioelektryczną do płynów fizjologicznych i dlatego może być uważany za „biorodzica” płynu komórkowego. Pomaga utrzymać homeostazę skóry. Oryginalny ekstrakt z kiwi hamuje działanie hialuronidazy i tyrozynazy, które przyczyniają się do odwodnienia i przedwczesnego starzenia skóry.

Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy pełni ważną rolę, ponieważ posiada wyjątkową zdolność do zatrzymywania wody. Działa jak „molekularna gąbka”, absorbując powyżej 1000 razy więcej wody niż sam waży. Zachowuje swoje właściwości nawilżające nawet w suchym środowisku. W rzeczywistości problem z naprawdę higroskopijnymi molekułami, takimi jak np. glicerol jest taki, że absorbują one wodę, skąd tylko mogą, między innymi z warstwy rogowej, jeśli tylko brakuje jej w powietrzu i w takim przypadku mamy odwrotny efekt – odwodnienie . Kiedy jednak aplikujemy na powierzchnię skóry kwas hialuronowy, tworzy on elastyczny film, który umożliwia wymianę skórną i pozwala utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia warstwy rogowej bez względu na wilgotność powietrza..

Wyciąg z łopianu
Charakteryzuje się silnym działaniem oczyszczającym, a także normalizującym wydzielanie sebum. Aktywne składniki łopianu chronią kolagen skóry przed szkodliwym utlenianiem (oksydacją) spowodowanym przez wolne rodniki będące następstwem ekspozycji na promienie słoneczne (UVA/UVB).

Nawilżające pochodne cukru
Kombinacja trzech utrzymujących wodę i nawilżających cukrów pozwala wodzie przenikać do warstwy rogowej poprzez wiązanie się z keratyną. Pozwala zoptymalizować zapasy wodne poprzez zwiększanie przewodności elektrycznej i zawartości glikozaminoglikanów. Pomaga także zmniejszyć utratę wody poprzez zwiększenie syntezy lipidów i zmniejszenie transepidermalnej utraty wody. Złuszczanie jest znormalizowane i drobne zmarszczki wygładzone. Nawilżona i wzmocniona skóra jest bardziej odporna na działanie czynników podrażniających.

Wyciąg z kurkumy
Wyciąg z kurkumy może powstrzymać rozpad elastyny. Elastyna jest jednym z głównych składników skóry właściwej i odgrywa ważną rolę w utrzymaniu elastyczności skóry. Rozpad włókien elastynowych spowodowanych przez działanie enzymu – elastazy zmniejsza elastyczność skóry i powoduje utratę jędrności oraz zmarszczki.
Zabiegi na ciało Zabiegi na cellulit Biologique Recherche

Ekstrakt z mimozy
Proszek z kory mimozy bogaty jest w polifenole. Ten wyciąg działa na uszkodzoną skórę ( oparzenia, oparzenia słoneczne) przez stymulację naprawy tkanek, jest także znany ze swych właściwości przeciwstarzeniowych dzięki regeneracji tkanki podtrzymującej, pobudzaniu metabolizmu komórkowego oraz ochronie przeciw wolnym rodnikom.

Wyciąg z żurawiny
Żurawina jest bogata w minerały, takie jak magnez i wapń, witaminy A,C i E oraz karotenoidy. Żurawina jest bardzo wartościowym narzędziem, jeśli chodzi o walkę z przedwczesnym starzeniem skóry, ułatwiając neutralizację wolnych rodników. Żurawina bogata w witaminę C ma właściwości przeciwutleniające i przeciwstarzeniowe.

Wyciąg z białej herbaty
Jest bogaty w polifenole i oligomeryczne proantocyjanidyny, które posiadają właściwości antyoksydacyjne. Pomaga zmniejszyć problemy skórne (miejsca dotknięte hiperpigmentacją, z rozszerzonymi naczynkami, z pajączkami) w szczególności spowodowane oddziaływaniem na skórę czynników środowiskowych. Wyciąg z białej herbaty jest pełnym rozwiązaniem dla niejednolitego kolorytu twarzy, ponieważ przywraca skórze blask, świeżość i witalność .

Wyciąg z kanadyjskiej cykuty
To skuteczny inhibitor MMP9, kluczowego enzymu reakcji zapalnych oraz jednego z najważniejszych, który bierze udział w procesach starzenia skóry. Ten ekstrakt zapobiega powstawaniu zmarszczek oraz przeciwdziała spadkowi jędrności skóry poprzez blokowanie proteaz nadmiernie aktywowanych przez promienie UV. Przywraca produkcję cytokin do normalnego poziomu, hamując stan zapalny, podrażnienie oraz zaczerwienienie (zahamowanie uwalniania cytokin w odpowiedzi na warunki wywołujące podrażnienie). Dlatego wyciąg z kanadyjskiej cykuty odgrywa rolę w hamowaniu reakcji zapalnych, jest silnym antyoksydantem. Ma właściwości łagodzące i likwidujące zaczerwienienie.

Wyciąg z granatu
Składniki aktywne pochodzące z owoców granatu stanowią naturalną i skuteczną ochronę: wychwytują i neutralizują wolne rodniki, zapobiegając ich szkodliwemu wpływowi na skórę.

Olej Sacha Inchi
Roślina uprawiana w Peru w strefie Amazonki na wysokości od 200 do 1500 m n.p.m. Olej otrzymywany jest z ziaren metodą pierwszego tłoczenia na zimno, bez użycia żadnych środków chemicznych. Jest to olej roślinny o najwyższej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Bogaty w witaminę E (tokoferol), pozostawia skórę gładką i nietłustą. Odbudowuje i chroni poprzez zmniejszenie odwodnienia, przywracając ochronny płaszcz hydrolipidowy. Często stosowany w przypadku wrażliwej, odwodnionej i suchej skóry.

Działanie

  • Zmniejsza wrażliwość skóry.
  • Łagodzi pieczenie.
  • Wzmacnia i odbudowuje.
  • Przywraca uczucie komfortu.