Skin Instant Lab​

Skin Instant Lab to wyjątkowe urządzenie służące do przeprowadzenia analizy i diagnozy skóry. Urządzenie umożliwia ocenę stanu skóry klienta i pomaga w doborze pielęgnacji profesjonalnej jak również domowej.
Skin Instant Lab składa się z pięciu sond pomiarowych. Dzięki nim możemy zbadać poziom nawilżenia, transepidermalną ucieczkę wody, elastyczność i pigmentację skóry oraz poziom produkcji sebum. Sondy pomiarowe zostały połączone z specjalnym programem, który umożliwia analizę zebranych wyników. Pozwala to w precyzyjny sposób dobrać indywidualną pielęgnację do potrzeb skóry każdego Klienta. Wszystkie odnotowane pomiary oraz zalecenia pielęgnacyjne są zapisywane w pamięci urządzenia, dzięki czemu w każdej chwili możemy sprawdzić wyniki analizy, porównać do wyników po przeprowadzonej kuracji lub wydrukować je dla klienta.

 

SONDY POMIAROWE

KORNOMETR
Kornometr pozwala nam na ocenę nawilżenia skóry, poprzez pomiar ilości wody w warstwie rogowej naskórka. Zasada jego działania oparta jest na przewodnictwie elektrycznym. Duża zawartość wody w naskórku pozwala na lepsze przewodnictwo prądu. Czy mniej wody tym gorsze przewodzenie. Dzięki temu pomiarowi możemy ocenić poprawę nawilżenie skóry klienta po zabiegu oraz po wprowadzeniu odpowiedniej pielęgnacji.

TEWAMETR
Przyrząd pozwalające na ocenę transepidermalnej ucieczki wody i funkcjonowanie bariery naskórkowej. Duży współczynnik oporowania wody świadczy o złym funkcjonowaniu bariery naskórkowej i będzie przyczyniać się do odwodnienia skóry.

KUTOMETR
Za jego pomocą jesteśmy w stanie sprawdzić elastyczność skóry. Pomiar polega na delikatnym zasysaniu skóry i pomiarze jej elastyczności. Pozwala na ocenę skuteczności działania kosmetyków ujędrniających i napinających skórę.

MEKSAMETR
To sonda pozwalająca na ocenę stopnia zabarwienia skóry, czyli ilości melaniny w naskórku. Pozwala to nam na ocenę skuteczności zabiegów i kosmetyków o działaniu rozjaśniającym przebarwienia.

SEBUMETR
Ocenia stopień przetłuszczania skóry, który wynika z aktywności gruczołów łojowych. Im większy wynik pomiaru tym skóra przetłuszcza się mocnej. Badanie to pozwala na ocenę typu skóry oraz skuteczność kuracji seboregulujących.