P50 Corps Lotion

Peeling ciała na bazie kwasów

P50 Corps Lotion to wyjątkowy peeling, który pozostawia skórę idealnie oczyszczoną i gładką. Doskonale przygotowuje skórę do wchłaniania składników aktywnych z preparatów aplikowanych w dalszej kolejności.


SKŁADNIKI AKTYWNE
Glukonolakton
Substancja wykazuje silne właściwości nawilżające, potrafi wiązać wodę z powietrza i zatrzymywać wilgoć w naskórku. Jest  pochodną związków naturalnie występujących w skórze – glikozaminoglikanów, które odpowiadają za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry.
Kwas mlekowy
Złuszczający i zmiękczający kwas mlekowy należy do grupy kwasów AHA (alfahydroksylowych) bardzo dobrze tolerowanych przez skórę, ponieważ jest w niej naturalnie obecny. AHA mają zdolność przetwarzania keratyny zawartej w naskórku w aminokwasy, które są niezbędnym czynnikiem nawilżającym skórę i zapewniającym jej sprężystość.
Wyciąg z łopianu
Charakteryzuje się silnym działaniem oczyszczającym. Aktywne składniki łopianu chronią kolagen skóry przed szkodliwym utlenianiem (oksydacją) spowodowanym przez wolne rodniki będące następstwem ekspozycji na promienie słoneczne (UVA/UVB).
Wyciąg z mimozy
Posiada silne właściwości antyoksydacyjne, wydajne zwalcza wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Odpowiednio nawilża i efektywnie wzmacniania ścianki naczyń włosowatych skóry. Dzięki wysokiemu stężeniu polifenoli mimoza świetnie sprawdza się w pielęgnacji cery wrażliwej.
Nawilżające pochodne cukru
Kombinacja trzech utrzymujących wodę i nawilżających cukrów, pozwala wodzie przenikać do warstwy rogowej poprzez wiązanie się z keratyną. Pozwala zoptymalizować zapasy wodne poprzez zwiększanie przewodności elektrycznej i zawartości glikozaminoglikanów. Pomaga także zmniejszyć utratę wody poprzez zwiększenie syntezy lipidów i zmniejszenie transepidermalnej utraty wody. Złuszczanie jest znormalizowane i drobne zmarszczki wygładzone. Nawilżona i wzmocniona skóra jest bardziej odporna na działanie czynników podrażniających.
Zabiegi na ciało Zabiegi na cellulit Biologique Recherche

Polecane do: