Anti-Red
Stretch Mark Treatment Zabieg Likwidujący Czerwone Rozstępy

Innowacyjny zabieg na obszary skóry dotknięte problemem czerwonych rozstępów, zapobiega powstawaniu nowych oraz pomaga likwidować już istniejące rozstępy.

Składniki aktywne

Wyciąg z bażyny czarnej
Bażyna czarna to krzew, którego owoce są bogatym źródłem antocyjanów i flawonoidów. Są to składniki o właściwościach poprawiających napięcie i jędrność, a także przeciwutleniających. Pobudza mikrokrążenie oraz ogranicza działanie elastazy i kolagenazy.

Polisacharyd bogaty w ramnozę
Łagodzi stan zapalny poprzez przyczepianie się do odpowiednich receptorów keratynocytów, w rezultacie ogranicza
rozprzestrzenianie się stanu zapalnego. Jest doskonałym składnikiem dla skór wrażliwych.

Wyciąg z palmy karłowatej
Bogata w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Stymuluje syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Widocznie poprawia jędrność i elastyczność skóry w miejscach, gdzie pojawiły się rozstępy.

Fermentekstrakt bakterii Pseudoalteromonas
Fermentekstrakt zawarty jest w bakterii Pseudoalteromonas, zamieszkałej na Antarktydzie. Wpływa na regenerację skóry, redukuje procesy zapalne. Przywraca skórze zdrowy wygląd.

Kompleks zawierający wyciąg z fasoli, wyciąg z rutyny oraz dwa peptydy biomimetyczne
Kompleks, który hamuje działanie enzymów proteolitycznych, odpowiedzialnych za niszczenie włókien podporowych. Z drugiej strony stymuluje syntezę kolagenu i elastyny pobudzając fibroblasty. Wyciąg z fasoli zawiera trypsynę, białko, które hamuje działanie kolagenazy. Wyciąg z rutyny, bogaty w antyoksydanty, stabilizuje mastocyty (komórki odpowiedzialne za wywoływanie stanu zapalnego) oraz hamuje działanie elastazy. Dwa peptydy biomimetyczne (palmitoyl-GQPR i palmitoyl-GHK) stymulują fibroblasty, a także produkcję keratynocytów. W rezultacie skóra staje się grubsza i mocniejsza, co zmniejsza głębokość i szerokość rozstępów.

Działanie

Innowacyjny zabieg na obszary skóry dotknięte problemem czerwonych rozstępów. Zapobiega ich powstawaniu i jednocześnie likwiduje już istniejące rozstępy. Wygładza teksturę skóry, stymulując syntezę kolagenu oraz elastyny. Doskonała propozycja dla kobiet w ciąży i po porodzie.