ANTI DRY BODY SKIN CARE

Pielęgnacja domowa i zabiegi kosmetyczne Biologique Recherche


PROFESJONALNE ZABIEGI NAWILŻAJĄCE NA CIAŁO

Biologiczna pielęgnacja haute couture

Biologique Recherche to przede wszystkim specjalistyczna pielęgnacja gabinetowa, która rozpoczyna się szczegółową analizą stanu skóry, uwzględniającą nie tylko jej wygląd w chwili spotkania z certyfikowanym terapeutą Biologique Recherche, lecz przede wszystkim poznanie złożonych przyczyn obecnego stanu i dobranie kompleksowej terapii opartej o profesjonalne zabiegi i pielęgnację domową zgodnie z zasadą haute couture.

P50 Corps Lotion

Peeling ciała na bazie kwasów

Regulująca kuracja na skórę głowy i włosy, która usuwa tłusty łupież. Głęboko oczyszcza, równoważy proces nadmiernego wydzielania sebum oraz łuszczenia. Przywraca optymalny poziom nawilżenia. Skóra głowy odzyskuje dobrą kondycję, a włosy naturalny blask i zdrowy wygląd.

P50 Corps Gommage

Peeling ciała na bazie kwasów i oleju arganowego

P50 Corps Gommage to połączenie podwójnej eksfoliacji: mechanicznej i biologicznej, zawartej w jednym produkcie, który w ciągu zaledwie jednej godziny daje efekt nowej skóry.


Substancje aktywne

Olej arganowy

Bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (80%), głównie omega-6 i omega-9. Zawiera dużą dawkę witaminy E, w postaci kompleksu tokoferoli. Wykazuje intensywne właściwości antyoksydacyjne, wynikające z wysokiej zawartości witaminy E oraz dodatkowo związków fenolowych w tym kwasu ferulowego i karotenoidów. Działa przeciwzapalnie i łagodząco. Za sprawą antyoksydantów, olej chroni strukturę skóry przed czynnikami zewnętrznymi.

Glukonolakton

Substancja wykazuje silne właściwości nawilżające, potrafi wiązać wodę z powietrza i zatrzymywać wilgoć w naskórku. Jest pochodną związków naturalnie występujących w skórze – glikozaminoglikanów, które odpowiadają za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry.

 

Kwas hialuronowy

Hialuronian sodu jest polisacharydem należącym do grupy glikozaminoglikanów (GAG). Razem z kolagenem, elastyną i proteoglikanami tworzy substancję skóry właściwej. Skóra reguluje wiele funkcji, włączając w to gospodarkę wodną.

Olej z nasion bawełny

Jeden z kilku olei roślinnych odpowiednich dla suchej skóry, o delikatnej i jedwabistej konsystencji. Ma łagodzące i rewitalizujące właściwości oraz sprawia, że skóra staje się bardziej miękka i elastyczna. Bogaty w kwas linolowy, który wspomaga odnowę skóry.

Kwas jabłkowy

Przywraca skórze blask i wyraźnie ją wygładza. Redukuje drobne zmarszczki i przebarwienia na twarzy.