ANTI-STRETCH MARK BODY CARE Pielęgnacja redukująca rozstępy

Zabiegi kosmetyczne i pielęgnacja domowa Biologique Recherche


PROFESJONALNE ZABIEGI KOSMETYCZNE NA ROZSTĘPY

Biologiczna pielęgnacja haute couture

Biologique Recherche to przede wszystkim specjalistyczna pielęgnacja gabinetowa, która rozpoczyna się szczegółową analizą stanu skóry, uwzględniającą nie tylko jej wygląd w chwili spotkania z certyfikowanym terapeutą Biologique Recherche, lecz przede wszystkim poznanie złożonych przyczyn obecnego stanu i dobranie kompleksowej terapii opartej o profesjonalne zabiegi i pielęgnację domową zgodnie z zasadą haute couture.


Anti-White Stretch Mark Treatment

Zabieg redukujący białe rozstępy

skóra z białymi rozstępami
Intensywny zabieg redukujący białe rozstępy. Kuracja łącząca autorski masaż Biologique Recherche ze składnikami złuszczającymi, stymulującymi odnowę włókien elastynowych i kolagenowy, a także regenerację skóry. Widocznie spłyca rozstępy, wygładza, poprawia napięcie oraz jędrność.

Anti-Red Stretch Mark Treatment

Zabieg likwidujący czerwone rozstępy i zapobiegający ich powstawaniu

skóra z czerwonymi rozstępami
Innowacyjny zabieg na obszary skóry dotknięte problemem czerwonych rozstępów. Zapobiega ich powstawaniu i jednocześnie likwiduje już istniejące rozstępy. Wygładza teksturę skóry, stymulując syntezę kolagenu oraz elastyny. Doskonała propozycja dla kobiet w ciąży i po porodzie.


Substancje aktywne

Peptydy biomimetyczne

Wykazują działanie stymulujące syntezę włókien kolagenowych i elastynowych.

Peptyd z czynnika wzrostu hepatocytów

Aktywuje syntezę białek podporowych takich jak elastyna oraz kolagen. Przyspiesza procesy naprawcze skóry. Stymuluje odnowę komórkową i przywraca skórze prawidłowe właściwości biomechaniczne.

Kwas salicylowy

Syntetyzowany przez wierzbę i pozyskiwany z jej kory. Ma silne właściwości przeciwzapalne. W kosmetyce używany do złuszczania i do stymulowania regeneracji keratynocytów, przez co poprawia procesy odnowy komórkowej.

Popłoch pospolity

Regeneruje naskórek, stymuluje naprawę i przywraca skórze jej funkcję bariery. Widocznie poprawia przyleganie komórek, czego rezultatem jest gładsza i pełna blasku skóra.

 

Perfluorodekalina

Jest doskonałym nośnikiem tlenu. Wpływa na prawidłowy przebieg reakcji biochemicznych w komórkach.

Glikoproteiny pochodzące z mikroorganizmów z Antarktydy

Glikoproteiny wytwarzane przez mikroorganizmy, które są wstanie przetrwać w ekstremalnych warunkach zimna i ciemności antarktycznych lodowców, są produkowane podczas ich wzrostu. Chronią przed wysuszeniem i zimnem. Zachowują integralność skóry w ekstremalnych warunkach.

Polisacharyd bogaty w ramnozę

Łagodzi stan zapalny poprzez przyczepianie się do odpowiednich receptorów keratynocytów, w rezultacie ogranicza rozprzestrzenianie się stanu zapalnego. Jest doskonałym składnikiem dla skór wrażliwych.