PROFESJONALNE ZABIEGI KOSMETYCZNE ANTYCELLULITOWE

Biologiczna pielęgnacja haute couture

Biologique Recherche to przede wszystkim specjalistyczna pielęgnacja gabinetowa, która rozpoczyna się szczegółową analizą stanu skóry, uwzględniającą nie tylko jej wygląd w chwili spotkania z certyfikowanym terapeutą Biologique Recherche, lecz przede wszystkim poznanie złożonych przyczyn obecnego stanu i dobranie kompleksowej terapii opartej o profesjonalne zabiegi i pielęgnację domową zgodnie z zasadą haute couture.

Slim Algue Detox Treatment

Zabieg detoksykujący i wyszczuplający z algami

nadmiar tkanki tłuszczowej, spadek jędrności, elastyczności, wiotka i pomarszczona skóra
 
Slim Algue Detox to zabieg oczyszczający ciało z toksyn i poprawiający samopoczucie. Wzbogacony o składniki napinające, pozostawia skórę idealnie gładką i rozjaśnioną.

 


Anti-C Slimming Program

Zabieg wyszczuplający i antycellulitowy z enzymami

skóra z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem
Anti-C Slimming Program to połączenie działania enzymów stymulujących rozpad komórek tłuszczowych i usuwających nadmiar wody z tkanek ze specjalnym autorskim masażem wyszczuplającym BR. Sylwetka staje się wyraźnie szczuplejsza, skóra gładka, a efekt pomarańczowej skórki zredukowany.

Warm Algue Treatment

Zabieg detoksykujący i wyszczuplający z algami samorozgrzewającymi

skóra ze zwiotczeniami, pozbawiona elastyczności, z nadmiarem tkanki tłuszczowej
Ciepły zimowy zabieg na bazie alg, w szczególności rekomendowany jako kuracja wyszczuplająca i detoksykująca dla zmarzluchów. Ujędrnia, oczyszcza ciało oraz zapewnia doskonałe samopoczucie i relaks. Doskonała propozycja zabiegu zimowego.

 


Essential Oils Treatment

Zabieg wyszczuplający
z olejkami eterycznymi

skóra z widocznym nadmiarem tkanki tłuszczowej, pozbawiona jędrności i elastyczności
Szyty na miarę zabieg na ciało, w którym użyte olejki dostosowane są indywidualnie do stanu skóry klienta. Masaż specjalną rękawicą Biologique Recherche pobudza mikrokrążenie i rozbija komórki tłuszczowe. Efekty zabiegu to wyraźne wyszczuplenie, poprawa napięcia i jędrności skóry.

CELLULIT I NADMIAR TKANKI TŁUSZCZOWEJ – GENEZA

Adipocyty to inaczej komórki tłuszczowe, które występują w tkance łącznej, tj. w trzeciej, najgłębiej położonej warstwie, z której zbudowana jest skóra. Ich liczba rośnie do 15 r.ż., a następnie utrzymuje się na stałym poziomie przez resztę życia. Z tego względu bardzo ważne jest dbanie o odpowiednią dietę i prawidłową wagę naszych dzieci. Im niższa jest liczba adipocytów w skórze, tym mamy mniejszą skłonność do przybierania na wadze. Proces tycia polega na rozrastaniu się komórek tłuszczowych, które mogą zwiększyć swoją objętość nawet pięćdziesiąt razy. Z kolei coraz większe adipocyty powodują rozrastanie się tkanki łącznej, ściskając skórę właściwą oraz naskórek, dwie pozostałe warstwy, z których zbudowana jest skóra. Blokuje to prawidłowy przepływ krwi i limfy i powoduje gromadzenie toksyn oraz wody, co skutkuje pojawieniem się widocznego cellulitu.

Substancje aktywne

Wyciąg z bluszczu

zapobiega obrzękom, modeluje sylwetkę, intensywnie wygładza, rozbija nadmiar tkanki tłuszczowej

Kofeina

redukuje objętość adipocytów, pobudza proces rozpadu tłuszczu, zmniejsza widoczność obrzęków cellulitowych

Kwas salicylowy

złuszcza i intensywnie wygładza, a także zwiększa oraz ułatwia penetrację składników aktywnych